Bebeklerde Diş Çıkma Belirtileri

Bebeklerde Diş Çıkma Belirtileri

Bebeğimizde diş çıkmaya yönelik belli bir dönem bulunmazken diş çıkma öncesi belirtiler bulunmaktadır. Bazı bebeklerde dişler sorunsuz bir şekilde çıkarken bazı bebeklerde ise bu durum biraz daha zor olabilmekte. Peki bebeğinizin diş çıkma belirtileri neler?, hangi durumlar olduğunda diş çıkmaya başladığını anlıyoruz işte sorumuzun cevabı :

Diş Çıkma Belirtileri

  • Eğer bebeğiniz normalden fazla bir şekilde salya akıyorsa bu onun dişi çıkmasına başladığını gösterebilir. Akan salyayı hemen silmeniz bebeğinizin sağlığı açısından faydalı olacaktır zira akan salya sonucunda ağız kenarında yada çene kısmında kuruluğa neden olabilir, bundan dolayı kremde sürebilirsiniz.
  • Bebeğiniz sürekli bir şeyleri ısırmaya çalışıyorsa diş çıkarmaya başlamış olabilir. Bebeğiniz diş çıkarma sırasında damaklarına baskı uygulanmakta bundan dolayı her şeyi ısırmaya çalışır. Aynı zamanda Damakları hassas olan bebekler emerken huysuzlanabilirler.
  • Bebeklerde diş çıkarma başladığında bağışıklık sistemleri zayıflar bundan dolayı enfeksiyon kapma riskleri artmaktadır. Bu yüzden bazen ateşi çıkabilir.
  • Bebeğinizin damarlarında kan toplanması görülebilir.
  • Diş çıkaran bebekler aynı zamanda yanak sürtmesinin yanı sıra kulak çeker.