Balık Burcunun Özellikleri

19 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında doğan kişiler balık burcuna dâhildirler. Yönetici gezegenleri Neptün’dür. Elementleri su ve nitelikleri değişkendir. Uğurlu sayıları iki ile altıdır. Uğurlu günleri Cuma günü olmakla birlikte uğurlu taşları Akuamarin kabul edilir. Tarot kartı aydır. Balık burcunun hayvanı balıklardır. Kıymetli madenleri ise platin’dir. İncir, söğüt, nilüfer ve fulya bitkileridir. Renkleri de turkuaz ve nil yeşilidir.

Balık Burcunun Olumlu Özellikleri

Alçak gönüllü, şefkatli, sempatik, hassas, adapte olabilen özelliklere sahip olan balık burcu kişileri aynı zamanda etkili, anlayışlı, nazik ve sezgilidirler. Bunlardan başka renkli hayaller kurabilen, derin duygular yaşayan, sevgiye düşkün, merhamet sahibi, güzel sanatlar alanında başarılı kimseler bu burçtandır. Genel itibariyle balık burcu insanları iyi niyetli ve yardımsever olarak bilinirler.

Balık Burcunun Olumsuz Özellikleri

Balık burcunun özellikleri arasında olumsuz olanlara değinecek olursak; işlerinde belirsizlik, ihmalkarlık, gizli işler yapma, kolayca dağınıklaşma, zayıf birtakım istekler, karar verememe becerisi, mücadeleci olmayan, karamsar düşünen, çekingen ve alıngan gibi maddeleri sayabiliriz.

Balık Burcu Kadınının Özellikleri

Söz konusu burca sahip kadınlar hırslıdır, tuttuğunu koparır, çekicidir, iyi huylu tavırlarıyla tanınırlar. Evine fazlaca bağlıdır. Kendisini evinde huzurlu hisseder. Sezgileri kuvvetli, güzel şeyleri seven ve rahatına fazlasıyla düşkün olan balık burcu kadınları toplum içinde dikkatleri üzerine çeker. Sanata ilgi duyan balık burcu kadınları ince ruhludurlar. Her konuda en iyi olmayı isteyen ve kıskanç bir yapıları vardır. Balık burcu kadınları çekicidir, aynı zamanda güzel ve zariftir. Eşine ve çocuklarına bağlı olan balık bayanları aşka fazlaca önem verir.

Balık Burcu Erkeğinin Özellikleri

Balık burcu erkeklerinin astrolojideki yeri hayalperest, nazik, uyumlu, iyimser yapılarıyla dikkatleri üzerine toplarlar. Olaylardan fazla etkilenmemesinin nedeni umursamaz tavırlarıdır. Kendi başına karar alıp uygulamayı seven erkekler, kötü niyetli değildirler. Pratik olmayı ve insanlara güvenmeyi severler. Balık burcu erkeği hayran olduğu kadınları sever ve onlara aşık olur. Anlayışlı bir yapıları bulunur. Sevdiği kadını mutlu etmek için türlü romantizmi yapar. Sanat ve güzellik onun için oldukça önemlidir. Aşk onun için çok önemlidir. Eğer eşi onun aradığı kişi ise ona sadık kalır. Aksi halde farklı maceralar peşinde koşmaya devam edecektir.