Boğa Burcunun Özellikleri

Boğa, astroloji sembolizminin en önemli unsuru olan Zodyak kuşağında ikinci burç olarak yer alır. Boğa burcunu simgeleyen gezegen Venüs’tür. Venüs boğa burcunu maddi anlamda etkilerken, bir yandan da boğa burcu insanını fiziki açıdan çekici kılar. Boğa burcu özellikleri oldukça fazladır. Boğasız bir burç kuşağı düşünmek mümkün değildir.

Boğa Burcunun Astrolojik Özellikleri

Sabırlı ve sorumluluk sahibi olan boğa burcu güvenilir olduğu kadar sıcakkanlı bir yapıdadır. Fiziki varlığına bağlı olduğu kadar manevi varlığına da bağlıdır. Dış görünüşü ile sakin ve tepkisiz görünen boğa insanı; söz konusu konular aşk, aile veya iş yaşamlarında yaşanacak olumsuzluklar olduğunda kızgınlıklarının önüne geçilmesi güç, sinirli bir mizaç taşır. Sabırlı oluşları onları sakin, durgun, dingin ve gayretli yapar.

Oldukça azimlidirler. Dürüst ve kararlı olmalarıyla bilinirler. Genellikle uyumlu, çevresine düşkün, özenli insanlardır. Kendilerinden çok başkalarını düşünürler. Sakinlikleri birikimlere, birikimler de ani patlamalara yol açabilir.

Çocukluğundaki sevgi ve ilgiye olan ihtiyaçları, yetişkinlik zamanlarında da devam eder. Fiziki olarak çekici oluşları, sevgi ihtiyaçlarını karşılamada en büyük yardımcılarıdır. Konuşkan, düşüncelerini açık ve net biçimde belirtebilen boğalar, aynı zamanda dinlemekten de keyif alırlar. Fakat nasihat dinlemekten hiç hoşlanmazlar. İnandığı doğruları karşısındaki insana sert bir şekilde söylemekten çekinmezler.

Boğa Burcunun Yaşam Amacı

Huzur, sakinlik ve dinginliktir. Hedef noktası karmaşık olanı sadeleştirmektir. Güvenli ve huzurlu olan her şey ilgisini çeker ve yaşam sürecine rahat olabileceği imkanları dahil etme yolunda çalışır. Garanti ve rahat bir iş, huzurlu ve düzenli bir ilişki en temel gayesidir. Bunların yanı sıra sadık dostlara sahip olmak istediği samimi, izole ve güvenli ilişkileri ona sunar. Bir başka olmazsa olmazı konfor alanını oluşturan rahat bir eve sahip olmaktır. Neyi, nasıl yaşamak istiyorsa hedefi doğrultusunda sabırla, telaşsız ve emin adımlarla ilerleyerek sonuca ulaşır. Değişime ve harekete açık olması öğrenmesi gereken hayat amacıdır.