İkizler Burcunun Özellikleri

İkizler Burcunun Özellikleri

İkizler burcu insanı, hızlı düşünür ve çabuk hareket eder. Birçok işi aynı anda yapabilme yeteneğine sahiptir. Bu burç, değişken bir karaktere sahip olması ile tanınır. Ani duygu değişimleri rahatlıkla gözlemlenebilir. Çok mutlu olduğu bir anda suratı düşebilir, keyfi kaçabilir. Bu duygu geçişleri yüzünden etrafındaki insanlar tarafından yanlış değerlendirilebilir. Bir konu hakkında sahip oldukları bilgi az olsa bile bunu asla karşı tarafa hissettirmez. Çekici ve akıllı yapıdaki ikizler pratik zekasıyla ünlüdür. İkizlere has başka bir özellik ise sürekli yeni düşünce ve arayışlar peşinde olmasıdır.

Sıkılganlığı ve düşünsel anlamdaki sıçrayışları, onu uzun soluklu çalışmalara karşı isteksiz kılar. Kendi kazandığı parayı harcama konusunda tutumluluk gösteren ikizler, başkasının parasını harcama konusunda ise savurgan davranabilir. İkizler için başkalarıyla iletişim halinde olmak önemlidir. Meraklı yapısı, dedikoduyu sevmesine yol açar. Konuşma, yazı, fikir alışverişinin önemli olduğu alanlarda başarılıdır. İkiziler tam bir bukalemundur. Burçlar içinde bulunduğu ortama en kolay uyum sağlayan burçtur. Ayrıca entrikadan hoşlanan bir yapısı vardır.

İkizler Burcunun Fiziksel Özellikleri

İkizler burcu erkeği fiziki açıdan dikkat çekicidir. Yüz yapısı uzun ve incedir. Dudakları etli, elmacık kemikleri belirgin, burun yapısı kemiklidir. Bu burcun erkeği genel olarak hızlı metabolik yapıya sahiptir. Bu yüzden zayıf olabilirler. İkizler burcu kadını fiziki açıdan çekici bir görünüme sahiptir. Genel olarak uzun boylu, biçimli gözüken bir beden ile karşımıza çıkar. Teni pembe alt tonlu olmaya yatkındır. Gözleri belirgin ve genel itibari ile açık kahverengidir.

İkizler Burcunun Yaşam Amacı

İkizler burcunun hedefi kendini devamlı şaşırtacak şeyler aramak ve bulmaktır. İçindeki hayret duygusunu astroloji yorumları ile giderebilir. İkizler gözlemlemek için doğmuş olabilir. Her zaman hareket halinde bulunan ikizlerin saat gibi çalışan aklı vardır. Hareket ve merak, ikizlerin güç kaynağıdır. En büyük stratejisi elde ettiği deneyimleridir. Diğer insanları, deneyimlerini öğrenmek için dinler. Açık fikirli bir yapısı vardır. Sürprizlere açık, şaşırmaya meyillidir. Bilgiyi alır, toplar ve yaymak ister. Öğrenmesi gereken hayat amacı; biraz durup soluklanmak ve sadece akıl ile yürümeyi bırakmaktır. Duygularını da hayatına katmayı öğrenmelidir.