Koç Burcunun Özellikleri

Astroloji, gök cisimlerinin ve yıldızların insanlar üzerindeki etkisini araştırır. Astroloji içinde on iki burç yer almaktadır. Bu burçlar: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcudur.

Astroloji incelemesini sadece burçlar üzerinden değil gözle görebildiğimiz yedi gök cismi haritasından da faydalanmaktadır. Gözle görebildiğimiz bu yedi gök yedi gök cismi dünyanın her yerinde haftanın günlerine eşdeğer olarak isimlendirilmiştir.

  • Pazar gününe verilen gök cismi adı Güneş,
  • Pazartesi günü Ay,
  • Salı günü Mars,
  • Çarşamba günü Merkür,
  • Perşembe günü Jüpiter,
  • Cuma günü Venüs ve Cumartesi günü Satürn olarak adlandırılır.

Koç Burcu ve Özellikleri

Koç burcu olan kişiler doğal ve masum halleri ile hayattan zevk alan bir yapıya sahiptir. Çekinme duygusu ona göre değildir. Koç burcu olan kişiler, anlık tepkileri ve uzun çabalar sonucunda bile olayları çözümleyememezlikten doğan tahammülsüzlükleri vardır.

Koç burcu hayatı yaşamayı seven, maceracı bir kişiliğe sahiptir. Koç burcu biraz da bencilliği ile bilinen bir burçtur. Çünkü başkasının kendisi hakkında ne düşündüğü önemsemeyen, daha çok kendini düşünen, rahat davranışlara sahip olan bir burçtur. Hayata ve kişilere karşı meydan okuyan ben merkezli bir yapıya sahiptir.

Koç burcu, kendisini sınırlanmış ya da başarısının engellendiğini hissettiği zaman savunmaya geçen bir karaktere dönüşebilir. Bu burçtaki kişiler her şeyi çok zor beğenen bir yapıya sahiptir. Koç burcu, bencil bir kişilik olmasına rağmen yardımsever, hassas ve duygusal bir yönü de vardır.

Koç Burcu Kadını

Koç burcu olan kadın, hareketli ve cana yakındır. Kendine özenen, spor yaparak vücuduna dikkat eden dikkat çekici alımlı bir yapısı vardır. Koç burcu kadını iş hayatında çok hırslıdır. Aklına koyduğunu yapan ve bildiği doğrudan vazgeçmeyen yapıya sahiptir. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. Arkadaşlarına ve sevdiklerine çok önem veren fedakar bir kişiliğe sahiptir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi en mükemmel olmayı ister.

Koç Burcu Erkeği

Koç burcu erkeği kendine güvenen ve hareketli bir yapısı vardır. Bencil bir yapıya sahip olan koç burcu erkeği, hata yaptığında hatasını kabul etmez. Koç burcu erkeği özgürlüğüne düşkündür. Sevdikleri ve arkadaşları için fedakar ve oldukça cömert bir kişiliktir. Eğlenmeyi hayatı, heyecanı ve gezmeyi sever.