Terazi Burcunun Özellikleri

Birçok insanın hayatında astroloji önemli bir yer tutmaktadır. Astrolojide on iki burç bulunmaktadır. Terazi burcu da bunlardan biridir. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan terazi burcunun özellikleri ile ilgili bilgileri aktaralım.

Terazi Burcunun Genel Özellikleri

Terazi burcu genel olarak sevimli ve zarif bir burçtur. En çekici ve kararsız burçlar arasında yer almaktadır. Dış görünüşlerine önem verirler. Onları hediye alacağınız zaman paketlemesinin estetik görünmesine özen göstermelisiniz. Sanata yatkınlıkları vardır. Tartışmalarda çoğunlukla üstün çıkan kişilerdir. İnsanları yatıştırıcı özelliğe sahiptirler. Sevimli görüntüsünün altında çok güçlü bir kişilik vardır. Detaycıdırlar, ortamları çabuk şekilde keşfederler.

Terazi burcu çok çalışmak yerine mantığını kullanıp daha az çalışmayı tercih ederler. İmkânsız işler peşinde koşmazlar. Yaptıkları işlerden sonra takdir görmeyi beklerler. Sanattan ve aşktan vazgeçemezler. Gizli egoları vardır. Zor insanlardırlar, seçici davranırlar. Terazi burcu fiziksel olarak genelde uzun boylu, ince, kahverengi saçlı ve koyu renk gözlüdürler. Hastalandıklarında ilgi beklerler, ilgi alamazlarsa huysuzlaşırlar. Metabolizmaları yavaştır ve mideleri hassastır. Kilo almaya meyillidirler. Dışarıdan sağlıklı gibi görünmelerine rağmen soğuk algınlığına çabuk yakalanırlar.

Terazi Kadınının Özellikleri

Terazi burcu kadını güzelliğe, estetiğe düşkün ve cazibelidir. Sohbeti keyif verir. Modayı takip etmekten çok kendi tarzını yansıtmayı seçer. Maddi güce değer verir, istediklerine ulaşmak için maddiyatın gerekli olduğuna inanır. Terazi kadını keyfine düşkündür, zora gelemez. Yorucu işlerden çok estetik işlerle uğraşmayı sever. Çekiciliği sayesinde karşı cinsin ilgisini kolayca üzerine çeker. Partnerini gerçekten seviyorsa ona sadık olacaktır. Aşksız bir evlilik düşünemezler. Evliliklerinde eşlerine ve çocuklarına oldukça bağlıdırlar. Sevgileriyle ailelerini de mutlu ederler.

Terazi Erkeğinin Özellikleri

Terazi erkeği çok dürüst aynı zamanda kararsızdır. Karşısındakinin de kendisi gibi dürüst olmasını beklerler. Yumuşak huylu, duygusal ve romantiktirler. Terazi erkeği meraklı ve araştırmacı ruhludurlar. Çevresindeki insanları konuşmalarıyla etkileyen bir yapıya sahiptir. Etrafında hep huzur ister. Çok bakımlı ve temizliğe düşkündürler. Arkadaşlarıyla uzun sohbetler yapmaktan hoşlanırlar. Partnerinde zarafet, güzellik ve mantık arar ve yumuşak huylu olmasını ister. Terazi burcu erkekleri ilişkilerinde sadık ve ateşlilerdir. Evliliklerinde sadık bir eş ve iyi bir baba olurlar. Evlilikleri genelde uzun sürer.