Yükselen Burç Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Yükselen Burç Nedir, Nasıl Hesaplanır

Bir insan doğduğu anda Doğu ufkunda yükselmekte olan burca yükselen burçu denemektedir. Yükselen burç hesaplama için doğum saatinin bilinmesi gerekmektedir. Yükselen burç insanların sosyal maskesidir. İlk tanışmalarınızda kişiler Güneş burcunuzu değil yükselen burcunuzu algılamaktadır.

Ancak bu durum sizi tanıdıkça, öğrendikçe Güneş burcunuza da hissetmeye başlamaktadırlar. Kısaca toparlamamız gerekirse ilk intibamızı her zaman yükselen burcumuz sağlamaktadır. Kişisel özelliklerimiz ve karakterimizi yansıtan durumları ise Güneş burcumuza bakarak kolayca anlayabilmekteyiz. Tamamen olmasa bile fiziki görünümüz üzerinde de etkisi vardır. En önemlisi de yüz şekilleri üzerinde oldukça etkili bir yere sahiptir.

Sebep Olduğu Etkiler

Sağlıklı olmanızla ilgili birinci dereceden önemi vardır. Yükselen burcumuzu simgeleyen organlar ve hastalıklara da daha yatkın olma durumunda olabilmekteyiz. Tabi ki doğum haritası tamamen bir bütündür, o sağlık sorununun olması için farklı kombinasyonlarında tutarlı olması gerekmektedir. Yine astroloji de hastalık noktalarınızın tümü hesaplanırken yükselen burcumuzun bulunduğu derecesine başvurulmaktadır. Yeteneklerinizi, nelere eğimli olduğunuzu, marjinal veyahut sabit düşünceli oluşunuzu ve bu yeteneklerin neden ve nasıl olduğu konusunda söz sahibi eder.

Yüksel burç, zihinsel kapasitenizi ve bunu nasıl kullanıyor olduğunuzu, kendinizi bu anlamda nasıl ifade ettiğinizi, ifade tarzınızla da doğrudan ilgilidir diyebiliriz. Burç hesaplamalarda, klasik astrolojiye göre yaşam evidir. Kişiye verilen ilk şeyin bonatti olduğunu astrolojinin önde gelen isimlerinin söylediği bilgisi mevcuttur. Lilith ise; yaşam, sağlık, vücudun tüm fiziksel yapısıyla ilgili olduğunu ileri sürmüştür. Firmicus ise karakterlerin temel yapı taşı olduğunuzdan bahsetmektedir.

Simgesi ve Özetlemesi

Yükselen burcumuz şansınızla yakından ilişki göstermektedir. Şans noktanızın hesaplanması açısından yükselen burcunuzun derecesi kullanılmaktadır. Şansınız, hayatınızın hangi alanında ne kadar ve ne derece şanslı olduğunuz konusunda, ne tür konularda gelir elde edebileceğiniz durumunu yükselen burcumuz sayesinde öğrenmemiz mümkün olmaktadır.

Yükselen burcumuzun astrolojik simgesi ve kısaltılması ASC’dir. Kısa ve özetle söylememiz gerekirse yükselen burcumuz, Güneş burcumuzdan biraz daha önemlidir diyebiliriz. Elbette herkesin bir yükselen burcu vardır, ancak işin önemli olan tarafı doğduğunuz saati doğru bilmekten geçmektedir. Doğum saatinizi doğru bir şekilde biliyor iseniz küçük bir hesaplama yaparak yükselen burcunuzu ve özelliklerini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.