Cilt Beyazlatma Yöntemleri

cilt beyazlatma yöntemleri

Genellikle belirli yaşlardan sonra ciltte esmerleşmeler ve lekeler görülmektedir. Ciltte oluşan bu sorunlar biz kadınlar için istenmeyen türdendir. Bilirkadin.com olarak siz değerli okurlarımız için bu tür sorunlardan kurtulmak adına, cilt beyazlatma yöntemleri ile ilgili  cilt beyazlatma maskeleri, cilt beyazlatma kürü gibi birçok farklı tekniği derledik. Peki, esmer cildi beyazlatma için ne yapılabilir?

Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Genel olarak kadınların çoğu cilt beyazlatmak için birçok kimyasal madde içeren ürünler kullanmaktadır, bu kullanılan ürünler cildimize istenmeyen türden zararlar verebilmekte. Bu tarz ürünleri kullanmak yerine aşağıda listelediğimiz doğal yöntemleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Cilt beyazlatma için şunları uygulayabilirsiniz;

  • Yoğurt: Yoğurt içerisinde yoğun miktarda laktik asit mevcuttur. Düzenli olarak cildinize yoğurt sürdüğünüzde, cildinizde bir toparlanma olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca cilt yanıklarına da iyi gelmektedir.
  • Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı özellikleri saç bakımında çok tercih edilmektedir. Piyasada bulunan kaliteli şampuanların çoğunun içinde vardır. Hindistan cevizi yağını düzenli olarak cildinize sürerek, cildinizi beyazlatmanız mümkündür.
  • Bal maskesi: Cilt beyazlatma yöntemlerinin en iyilerinden birisi de şüphesiz maskelerdir. Bal yardımıyla güzel bir maske oluşturarak cildinizde yaklaşık 15 dakika tutun. Ardından ılık bir duş alın.
  • Pirinç: Eğer daha önce hiç pirinç yıkadıysanız, pirincin üstündeki beyazlığı az çok tahmin edebiliyorsunuz. Pirinci haşladıktan sonra suyunun ılımasını bekleyin. Daha sonra pamuk yardımıyla yüzünüze yedirin. 10-15 dakika bekledik sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Cilt Beyazlatma Yöntemi Ne Zaman Sonuç Verir?

Cilt beyazlatma yöntemleri maalesef bir anda sonuç vermemektedir. Özellikle bizim sizlere tavsiye ettiğimiz yöntemler tamamen doğal olduğu için en az 4 hafta beklemenizde fayda vardır. Ayrıca her yöntem her insanda aynı sonuçları da vermeyebilir. Bunu göz önünde bulundurmayı unutmayın.