Cilt Nemlendirici Doğal Maske Tarifi

Cilt Nemlendirici Doğal Maske Tarifi

Bilirkadin.com olarak bu yazımızda evde kolayca yapabileceğimiz doğal cilt nemlendirici maske tarifine değineceğiz. Bu maske düzenli bir şekilde yapıldığında cildimizin sağlığı için yeni hücrelerin oluşacağını ve kolajen sentezini aktif hale getirebileceğini söyleyebiliriz. Cilt nemlendirici doğal maske için gerekli olan malzemeler ve uygulanışına geçmeden önce kolajen sentezinin ne olduğunu kısaca açıklamak isterim.

Kolajen sentenezi vücut sağlığımız açısından en önemli yapısal proteinlerinden biridir ve cildimizin dayanıklılığı, yaşam süresinin yanı sıra pürüssüzlüğünü sağlamaktadır. Bu bilginin ardından dilerseniz evde cilt nemlendirici maske tarifi için gerekli malzemelere ardından uygulanışına geçelim.

Cilt Nemlendirici Maske İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 yumurtanın sarısı
  • 1 tatlı kaşığı doğal bal
  • 1 tatlı kaşığı doğal zeytin yağı

Maskenin Yapılışı Ve Uygulanışı

Yapılışı

Evde cilt nemlendirici maske yapımı oldukça kolaydır. Bunun için yukarıda bahsettiğimiz malzemeleri steril bir kapta karıştırmamız yeterlidir.

Uygulanışı

Maskeyi uygulamadan önce cildimizi iyice temizlememiz gerekir. Ardından cildin tamamına göz altımız hariç masaj yapar gibi uygulanır. Uygulama sonrasında 15 dakika gibi bir süre maske ciltte bekletilir ve sonrasında ılık su ile yıkanır. Cilt nemlendirici maske haftada 1 kez düzenli bir şekilde uygulandığında cildimize çok iyi bir parlaklık kazandırmasının yanı sıra nem kazandırır.

Bu yazımızda sizler için evde doğal cilt nemlendirici maske tarifinden bahsettik. Az öncede belirttiğimiz üzere bu tarifi düzenli bir şekilde haftada 1 kez uyguladığınız da daha dinamik, temiz ve gözeneklerin sıkılaştığı bir cilde sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama sonrasında cildinizin nemlenmeye başladığını fark edeceksiniz.