Elma Sirkesinin Cildimize Faydaları

elma sirkesinin faydaları

İnsan sağlığı açısından saymakla bitmeyen faydalarıyla soframızın vazgeçilmezi haline gelen elma sirkesinin ciltte yarattığı mucizeleri sizler için derledik. Merak eden okuyucularımız için öncelikle elma sirkesi yapımı konusuna temel şekliyle değinmek isterim. Elma sirkesi doğal ortamından toplanmış en iyi elmaların fermantasyon (yararlı bakteriler yardımıyla mayalanma) sürecinden geçmesiyle oluşan oldukça faydalı bir sirkedir. Her evde bulunabilecek malzemeler ile elma sirkesini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz sizleri fazla sıkmadan elma sirkesinin cildimize faydaları neler olduğuna madde madde değinelim. Ne dersiniz hanımlar?

Sivilce Tedavisi

Günaydın! Güzel bir cumartesiye gözlerinizi açtınız. Tempolu geçen bir hafta içi sürecinden sonra güzel bir kahvaltıyı hakkettiniz. Tam da gün için pozitif planlar yapacakken yüzünüzdeki sivilceyi fark ettiniz. Oldukça kötü hissettiniz öyle değil mi?
Kendinizi daha iyi hissetmeniz için size bir tavsiyem var!  Elma sirkesi faydaları arasında sirkenin içerisindeki birçok yararlı madde (antiseptik ve anti-enflamatuar) olmasından dolayı sivilce oluşumunu önlenmesine de yardımcı olmakta.

Cilt Lekeleri

Cildimizle ilgili en sık karşılaştığımız sorunlardan biride cilt lekeleri. Birçok yerde “cilt lekesi nasıl geçer?” cümlesini araştırdığınızı duyar gibiyim. Bu araştırma süresince bulduğunuz ürünlerin ne derece doğal olduğu hakkında şüphelerinizin olması gayet normal. Her zaman önceliğimiz doğal ürünler olduğu için bizler için cilt güzelliği konusunda elma sirkesinden daha doğal bir çözüm olamaz. Fermantasyon sürecinde kazandığı asidik içeriğiyle cilt lekelerinizin yok olmasına şahit olabilirsiniz.

Ton Bozukluğu

Makyaj öncesinde cildimizdeki ton dengesizliğini hep sorun etmişizdir. Bunu dengelemek için fazladan kullandığınız fondöten gözeneklerinize hayli zarar verir. Hem cebinize hem cildinize vereceği zararı düşünürsek elma sirkesinin cildimize faydaları arasında ton bozukluğu da bulunmakta.

Ayak Kokusu

Hadi canım sende falan demeyin sakın. Uyguladığınızda sonucu sizlerde göreceksiniz. Kadın erkek fark etmeksizin karşılaşılan ve insanda özgüven eksikliği oluşturan bu durumu artık rafa kaldırmanın vakti geldi. Yaklaşık olarak 5 bardak suyu bir kovaya koyuyoruz. Daha sonra yaklaşık 6 çorba kaşığı elma sirkesi ekliyoruz. 20 ile 30 dakika arasında ayaklarımızı suya sokuyoruz ve bunu 2 hafta boyunca tekrarlıyoruz. Elma sirkesi ayaktaki kokuyu alırken ter bezlerinin de çalışmasını yavaşlatacak olan bu uygulama ile ayak kokusu sorununun düzelmeye başladığını göreceksiniz.

Cildiniz de kalbiniz kadar güzel olsun. Esen kalın.