Fondöten Seçimi

fondöten secimi

Biz kadınların en çok üzerinde durduğu noktaların başında hiç kuş ki yok ki güzellik gelmektedir. Güzel ve bakımlı olmak bizler için olmazsa olmazlar arasında girmektedir çoğu zaman. Bu yazımızda güzelliğimiz adına yaptığımız makyajı tamamlaması için Fondöten seçimi nasıl nasıl olmalı, nelere dikkat etmeliyiz onlardan bahsedeceğiz. Fondöten seçimini yapmadan önce ne istediğini bilmeniz gerekiyor yani fondötenden beklentiniz Kapatıcılık mı, pürüzsüzlük mü yoksa ışıltılı bir ten mi buna karar vermek gerekir. Uygun bir fondöten seçimi için işte size püf noktalar:

Fondötenin Denenmesi

Fondöten alacağınız zaman kesinlikle test ürünü mevcutsa denemenizi tavsiye ederiz. Bu denemede bir çok kişi koluna uygulayarak yapmakta fakat boyun bölgesinde yapılacak bu denemenin güzel durması yüzünüzde de aynı güzellikte durması demektir. Yani testlerimizi kol bölgesindense boyun bölgesinde yapmamız daha doğru seçim yapmamıza katkı sağlayacaktır.

Kuru Ciltler

Eğer cildiniz kuru ise size önereceğimiz aydınlık ve ıslak görünümlü yani parlak bitişli fondötenler olacaktır. Bu fondöteni denediğinizde cildinizde güzel durduğunu göreceksiniz.

Yağlı Ciltler

Eğer cildiniz yağlı değilse kuruysa size bu noktada önerebileceğimiz fondöten mat bitişli ve pudralı fondöten olacaktır. Cildiniz yağlıysa aynı zamanda ıslak bitişli fondötenler kullanmamanızı öneririz. Bunun nedeni ise yağlı cildi daha çok yağlandırarak cilt problemi yaşayabilirsiniz bundan dolayı bu noktada dikkat etmeniz gerekir.

Karma Ciltler

Karma bir cilde sahipseniz eğer burada T noktanızın yağlanma riskine karşı size mat bitişli fondöten seçimini öneririz. Islak yada parlak bir yapıdan hoşlanıyorsanız eğer o zaman ışıltılı fondötenleri öneririz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken  ışıltılı fondötenlerin pudralı yapıda olup olmadığıdır.