Peeling Nedir, Evde Nasıl Yapılır?

peeling nedir, evde nasıl yapılır

Peeling, ciltte oluşan ölü derinin temizlenerek alttaki taze derinin ortaya çıkmasını sağlayan maske işlemidir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda muhakkak uygulanması gereken sağlıklı bir işlemdir. Düzenli olarak uygulandığında kişilerin cildi oldukça temiz görünmektedir. Bunun en büyük sebebi cildin üst kısmının taze kalması ve yapılan işlemleri kabul etmesidir. Peeling öncesinde yüzün yıkanması oldukça önemli ve etkileyicidir. Peki, peeling nasıl yapılır?

Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling yapmak oldukça kolaydır. Peeling güzellik merkezlerinde yapıldığı gibi evde de yapılabilmektedir. Peki  evde peeling yapmak için neler yapmalıyız, işte sorumuzun cevabı:

Evde peeling yapmak için şu malzemeler elinizde olmalıdır;

  • 1 kaşık limon suyu
  • 1 kaşık su
  • 1 kaşık şeker

Bu malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırın. Bu sırada gidip yüzünüzü yıkayın ve durulayın. Birkaç dakika geçtikten sonra cildinize masaj yaparak karışımı sürün. Kaptaki bütün sıvı tükenene kadar yüzünüze uygulamaya devam edin. Ardından 5-6 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzü yıkarken ne sıcak ne de soğuk su kullanın. Daha sonrasında yüzünüzü durulayıp nemlendirici sürebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Peeling Tarifi

Öncelikle 2 çorba kaşığı çil ile 2 çorba kaşığı zeytinyağını iyice karıştırın. Ardından elinizdeki malzeme bitene kadar yüzünüze uygulayın ve 25 dakikaya yakın bekleyin. Daha sonrasında yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayıp, durulayın.