Sivilce Çukurları İçin Maske Tarifi

Sivilce Çukurları İçin Maske Tarifi

Bilirkadin.com olarak bu yazımızda bir çoğumuzun şikayetleri arasında yer alan sivilce çukurlarından bahsedeceğiz. Sivilce çukurları için bilindiği üzere en sık başvurulan tedavi yöntemi lazer tedavilerdir. Fakat bu yöntem yerine aynı zamanda kendimizin kolayca yapabileceği doğal yöntemlerde bulunmaktadır.

Doğal yöntemle tedavi için öncelikle sivilce çukurunun çok fazla olmaması gerekmektedir. Zira sivilce çukuru eğer fazla ise maske tarifi işe yaramayabilir ve lazer ile tedavi yapılması gerekebilir. Peki sivilce çukurları çok fazla değilse ve doğal yöntemle tedavi etmek istersek ne yapmamız gerekiyor? İşte sivilce çukurları için maske tarifi:

Sivilce Çukurları İçin Maske Tarifi

  • 1çay kaşığı muskat rendesi
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı limon
  • 1 yumurta akı

Yukarıdaki malzemeleri temin ettikten sonra bir kap içerisinde yumurta akınını iyice karıştırın ve malzeme sırası fark etmeksizin diğer malzemeler bu karışıma ilave edin. Daha sonra cildinizi iyice temizledikten sonra sivilce çukurlarının bulunduğu bölgelere bu karışımı sürün ve 15 dakika bekletin. Bekleme sırasında yüzünüzde hafif yanma hissedebilirsiniz, bu durumda hiç endişelenmeyin çünkü bu normal bir durumdur. 15 dakikanın sonunda ılık suyla yüzünüzü iyice yıkayıp temiz bir havlu yada peçete ile kurulayın.