Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

takma kirpik nasıl takılır

Biz kadınlar için göz makyajı dendiğinde adeta hayat durmaktadır. Özellikle bu konuda Türk kadınları olarak özel bir hassasiyetimiz olduğunu da belirtelim. Peki, gözleri ön plana çıkarmak için güzel seçenek olarak takma kirpikler nasıl uygulanır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır? Püf Noktaları Nelerdir?

  • Cımbız veya aplikatör kullanarak takma kirpiklerinizi kutusundan çıkartın. Eğer kirpikler kutuya yapışık şekilde gelmişse kenarlarından tutmaya çalışmayın ve elinizle alın.

    Kirpik uzunluğuna bakın ve daha sonra sizin kirpik yani göz boyunuza uygun olup olmadığını kontrol edin. Eğer takma kirpikler gözlerinize büyük geliyorsa makas kullanarak gerekli boyuta gelene kadar şekil verin. Unutmayın ki abartı uzunlukta kirpikler hoş durmaktan çok komik ve yapay duracaktır.

  • Kirpik bandına gerekli yapıştırıcıyı sürün ve yaklaşık 40 saniye bekleyin. İstiyorsanız yine cımbız kullanabilirsiniz fakat ellerinizle yapmakta zor olmayacaktır.
  • Şimdi yavaşça takma kirpiğin orta kısmını gözünüzün orta kısmını hizalayarak yapıştırın. Ardından kenarları istediğiniz şekilde ve gözünüze uygun bir biçimde ilerletin. Hatalı olursa öyle bırakmayın ve takma kirpiği tekrar sökün. Temizleyip tekrar yapıştırıcı sürün ve tekrar deneyin.
  • Takma kirpiği nasıl sökeceğinizi bilmiyorsanız çok basit bir şekilde en dış kenardan yavaşça çekiniz.
  • Uyumadan önce mutlaka takma kirpikleri çıkartın.

Takma Kirpik Zararlı Mı?

Takma kirpiklerin zararları elbette vardır. Özellikle sahip olduğunuz kirpiklere yapıştırıcı sebebiyle ekstra yük binecek ve doğal kirpiklerinizin zarar görmesine veya dökülmesine sebep olacaktır. Yapıştırıcı sebebiyle gözde daha fazla toz birikecek ve bu durum göz kuruluğuna neden olacaktır. Yine gözde daha fazla toz birikmesinden dolayı gözde çeşitli iltihap ve rahatsızlıkların oluşmasına sebep olabilir.

Bu noktada bu ürünleri kullanıyorsanız bakımlarına dikkat edin ve kaliteli 1. Sınıf ürünler kullanmaya özen gösterin.