Makyaj Malzemesi Temizleme

makyaj malzemesi yenileme

Biz kadınların en çok sevdiği şeylerden birisi şüphesiz makyaj yapmaktır, fakat hiçbir kadın makyaj malzemesini temizlemekten hoşlanmamaktadır. Aslında bu iş sevme ya da sevmeme işi değildir. Makyaj malzemesinin temizlenmesi sağlık açısından oldukça önemlidir. Dikkate alınmaması durumunda çeşitli cilt rahatsızlıklarına ve sağlık problemlerine sebep olmaktadır. Peki, makyaj malzemesi nasıl dezenfekte edilir?

Makyaj Malzemesi Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Makyaj malzemesi temizleme kısmına geçmeden önce ucuz ve sahte makyaj malzemelerinden kaçınmanız gerektiğini sizlere hatırlatalım.

Makyaj malzemeleri temizleme yöntemleri şunlardır;

  • Güzel makyaj yapmak için şüphesiz güzel bir makyaj fırçasına ihtiyaç vardır. Öncelikle bu noktada kaliteli bir makyaj fırçası kullanılması gerektiğini belirtelim. Kaliteli makyaj fırçaları sizler için daha uzun ömürlü ve daha temiz olacaktır. Haftada bir defa mutlaka özel jel yardımıyla makyaj fırçanızı temizleyin.
  • Makyaj süngeri de makyaj için önemli bir konumda yer almaktadır. Makyaj süngerinizi mutlaka 6 ayda bir sıfırlayın. Ayrıca düzenli olarak ta anti bakteriyel jel yardımıyla temizleyin.
  • Sürekli kullandığınız cımbız gibi ürünleri sık sık temizleyin. Özellikle takma kirpik kullanımında kullanılan cımbızların sürekli temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde göz ve çevresinde iltihap oluşumunu tetikleyebilir.
  • Makyaj çantaları genellikle dışarıda makyaj yapmak için kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı çok hızlı tozlanır ve kirlenir. Haftada bir veya ayda bir mutlaka çantanızı düzenleyip, temizleyin.