Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Maske

kuru ve yıpranmış saçlar için öneriler

Güzellik denilince genelde aklımıza bakımlı saçlar gelir.  Bu yüzden bu makalemizde sizlere saçlarınızın daha sağlıklı olması için tüyolar vermek isteriz. Kuru ve yıpranmış saçlar için maske tarifleri arıyorsanız doğru adreste olduğunuzu belirtmek isteriz.

Her Gün Bir Avuç Saç
Gerek değişen hava şartları gerek bizim yaptığımız uygulamalar saçlarımızın yıpranmasına neden olur. Özellikle sürekli saç boyamak, aşırı sıcağa ve soğuğa maruz kalmak saçlarımız için oldukça tehlikeli. Toz, kir ve çamuru hiç söylemiyorum bile. Gündelik hayatta başımıza gelebilecek bunun gibi vakalar karşısında ne yapmamız gerektiğine gelin birlikte bakalım. Paylaşacağımız maske tariflerinin herhangi bir zararı olmadığını ve evde hazırlayabileceğiniz kolay tarifler olduğunu söylemekte fayda görmekteyiz.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Maske Tarifleri

Kuru ve yıpranmış saçlar için hazırlaması kolay olan ve yaygın olarak kullanılan maske tariflerini sizler için derledik. İşte kuru ve yıpranmış saçlar için maske tariflerinden bazıları :

Ballı Çilekli Hindistan Cevizi Maskesi

Yaz sıcağı, deniz tuzu gibi etkenlerden saçlarınız yıpranıyorsa bu tarif tam da size göre. İçinde bulundurduğu bileşenlerle saçlarınızı yumuşak ve bakımlı bir hale getirebilirsiniz. Koku olarak da gayet hoş olan maskeyi saçınızda uzun süre bekletebilirsiniz. 1 tatlı kaşığı bal orta boylarda 4 çilek ve bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağıyla maskeyi hazırlayabilirsiniz. Öncelikle çilekler ve balı püre yapmalısınız. Tüm saçlar için uygulanabilen tarifimiz umarım arayışlarınızın karşılığını verecektir.

Elma Sirkesi Maskesi

Her gün saçlarınızı yıkamanıza rağmen saçlarınız hala yağlı görünüyorsa bu maske size göre. Elma sirkesi fermantasyon sonucu kazanmış olduğu özelliklerle saçlarınızdaki yağı çözmekte oldukça kabiliyetli. Yaklaşık bir su bardağı elma sirkesini aynı oranda su ile karşılaştırarak maskemizi hazır hale getirebiliriz. Deri sorunları oluşturabilen sirkeyi saçınıza sürdükten sonra streç film sarabilirsiniz. Bu tarifi uygularken dikkat etmeniz derinizin yararına olacaktır.

Mayonez Maskesi

Kuru ve yıpranmış saçlar için maske tarifleri arasında sizleri en şaşırtacak maske tarifinin bu olacağına inanıyoruz. Market raflarından edinebileceğiniz mayonez ile saç maskesi yapabilirsiniz. Yine de bu maskenin en iyi tarifi doğal olanı. Zeytinyağı, yumurta sarısı, karabiber ve limon suyunu güzelce karıştırarak maske mayonezimizi elde edebiliriz. Oldukça protein dolu bu maske saçlarınızı eski ihtişamına tekrar kavuşturacak.

Limonlu Maske

 En iyi saç bakımı aslında temizliktir. Organik temizleyiciler sayesinde saçlarınıza bakım yaparken temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Limon ve sirke ile saçlarınızı yıkayarak derinlemesine temizleyebilir eski dolgunluğuna kavuşturabilirsiniz. Bir çay bardağı limon suyu yarım bardak su ve yarım bardak sirke ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlem saçlarınızın ve saç derisini derinlemesine temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Maske Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

sac maskesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

İster kuru saçlar için maske isterseniz de yıpranmış saçlar için maske yapın dikkat etmeniz gereken oldukça önemli noktalar bulunmakta. Saç derisi vücudumuzdaki en hassas derilerden bir tanesi. Bu yüzden uygulayacağınız saç bakım maskesi zarar verebilir. Sorunsuz bir şekilde maske uygulaması yapmak için lütfen önerilerimize kulak verin.


1)
Uygulayacağınız maskeye saç derinizin alerji olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için öncelikle bir parça maske uygulaması yaparak gözlem yapmanız yararlı olacaktır.
2) Saç türünüze uygun bakım maskesi yapılmalı bu yüzden saçınızı iyi tanımalısınız.
3) Maske durulaması yapılırken sıcak ve soğuk sudan kaçınmalı, ılık su tercih etmelisiniz.
4) Maske tariflerin de kullanacağınız ürünlerin organik olmasına dikkat etmelisiniz.