Ombre Nedir? Nasıl Yapılır?

ombre saç nasıl yapılır

Kadınlar olarak her zaman güzel görünmek isteriz. Ne kadar güzel göründüğümüzü hissedersek bir o kadar kendimize daha çok güvenimiz olur. Bu yazımızda sizlere güzel görünmemiz için bir saç modeli önereceğim fakat önereceğim bu saç modelinin bir kesime daha çok yakıştığını ve kullanılan malzemelerin kaliteli olmasını bilmenizi isterim. Yazımızda Ombre saç modelinden bahsedeceğim. Saç modeli ile ilgili en çok merak edilen Ombre nedir?,ombre saç modeli kimlere yakışıyor?, ombre evde nasıl yapılır? gibi sorularımızın cevaplarını sizler için derledim.

Ombre Nedir?

Ombre saç uçlarının saç diplerine göre daha açık renge sahip olmasına denir. Yani saçımızı boyatırken üst kısımlar daha açık renge boyanırken alt kısımların ise daha koyu bir renge boyanmasıdır.

Ombre Saç Modeli Kimlere Yakışır?

Ombre saç modeli son yıllarda trend olan saç modelleri arasında yer almaktadır. Aslında bir çok kadında güzel duran bu saç modelinin şu kişilere çok fazla yakıştığını söyleyebiliriz.

  • Uzun saçlı kadınlar
  • Saçları seyrek olan kadınlar
  • Doğuştan kurumsal saçlı kadınlar
  • Yüzü Büyük olmayan kadınlar

Ombre Evde Yapılabilir Mi?

Ombre saç modeli bir çok kadın tarafından evde yapılması daha çok tercih edilmekte. Fakat öncelikle şunları hatırlatmamız gerekir ki bu ombre saç modeli için kullanacağımız malzemelerin kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz aksi takdirde saçlarımıza istemeden de olsa zarar verebiliriz.Evde ombre yapmak için gerekli malzemeler:

  • Boya Fırçası
  • Eldiven
  • Folyo
  • Boya Kabı
  • Saçın renginden 2-3 ton açık saç boyası

Evde Ombre yapmak için yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeleri temin ettikten sonra boyamak istediğimiz kısıma tarak ile krepe atmamız gerekiyor. Krepe ile kabartılan saçlar hafif yukarı çekilerek aşağıda kalan boyanacak saçlar toka ile toplanır.

Daha sonra topladığımız kısımları eşit olarak boyayarak folyo ile kapatmamız gerekiyor. 30-40 dakika kadar bekledikten sonra folyoyu çıkarıp saçlarımızı yıkıyoruz. Yıkama işleminden sonra saçlarımız için kaliteli bir krem kullanmamız saçlarımızın sağlığı açısından iyi olacaktır. Saç renginin her geçen gün daha da açılarak güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Ombre Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarımızı yıkarken sıcak suyla yıkamayın aynı zamanda yıkama sırasında boyalı saçlara uygun şampuan kullanmaya dikkat edin.

Ombre sonrası aynı zamanda saçlarınıza keratin bakımı uyguladığınızda saçınızın daha canlı görünmesinin yanı sıra daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Son olarak ise Ombre işlemi bittikten sonra maşa, düzleştirici ve fön gibi saça ısı uygulayan işlemlerden kaçınılması gerektiğini hatırlatırız. Aşağıda bulunan örnek videomuzu izleyebilirsiniz.