Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

saç mezoterapisi nedir, fayadaları nelerdir

Saç Mezoterapisi, saç köklerinin ihtiyacı olan mineral, vitamin ve diğer bileşenlerin direk olarak saçın derisine enjekte edilmesine denmektedir. Genellikle saç köklerini beslemenin en etkili yöntemi olarak bilinmektedir. Bunun sebebi de direkt olarak saç köklerine ulaşıyor olmasıdır. Diğer türlü yaptığınız ve saçın üstünden gönderilen uygulamalarda, maalesef tam anlamıyla verim almak mümkün olmamaktadır.

Saç Mezoterapisi, genellikle her doktorun kendine özgü formülüyle uygulanır. Genellikle saç dökülmesini engelleyip engellemediği merak edilmektedir. Doktorun tecrübesi ve kullandığı formül çerçevesinde, saç dökülmesini tamamen durdurabildiği kanıtlanmıştır. Hatta inceleşen saçların da tekrar eski canlılığına kavuştuğu görülmüştür. Peki, diğer saç mezoterapisi faydaları nelerdir?

Saç Mezoterapisi Faydaları Nelerdir?

Saç Mezoterapisinin, genellikle saç ekim merkezlerinde çok sık uygulanan bir metot olduğunu söyleyelim. Özellikle saç ekimi yaptıracak kişiler, öncelikle bu uygulamayı denemektedir. Bu çerçeve de saçlarını kurtarıp, saç ekimine gerek kalmadan tekrar eski günlerine dönebilmektedir. Ancak tabi ki saç mezoterapisinin faydaları bununla sınırlı değil. Sizler için diğer faydalarını aşağıda listeledik.

Saç mezoterapisinin faydaları şunlardır;

  • Saç dökülmesini yavaşlatır veya durdurur.
  • Saç köklerini kuvvetlendirir. Bu çerçevede daha gür ve daha kaliteli saçlar çıkar.
  • Saçların daha sağlıklı olmasını sağlar. Bu anlamda kepek gibi sorunların da önüne geçebilir.
  • Mevcutta olan saç köklerinin ömrü uzar.
  • Saç rengi daha sağlıklı kalır. Bu anlamda saçlar daha geç beyazlar.
  • Kolay ve etkili bir uygulamadır. Bu çerçevede hızlı sonuç verir.