Saçları Doğal Yöntemlerle Uzatmak

Saçları Doğal Yöntemlerle Uzatmak

Saçların uzaması vücut kimyamızın dengesiyle doğru orantılıdır. Saçlarımızın uzamasını engelleyen en önemli sorunlardan birisi kırık uçlardır. İyi bir bakım sonucunda bu sorunun önüne geçebiliriz. Bununla birlikte aynı zamanda saçları doğal yöntemlerle uzatmak için bazı uygulamalarda yapabiliriz.

Saçların Çabuk Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Yöntem 1: Bir kahve fincanı sıcak suyun içerisine bir kahve fincanı keten tohumu ile birlikte yarım limon suyu katarak ocakta kaynamaya başlatın, kaynama işlemi tamamlandıktan sonra saçlarınıza sürebileceğiniz ılıklığa gelesiye kadar bekleyin arından saçlarınıza sürün ve streç film ve havlu ile sarın. Bir saat bu şekilde bekledikten sonra saçlarınızı yıkayıp durulayabilirsiniz.

Yöntem2: Doğal yöntemle saç uzatmak için önerebileceğimiz diğer bir yöntem ise, temin etmiş olduğumuz avokadoyu yarım şak olacak şekilde kesin, ardından kase içerisinde koyduğumuz avokadoyu çatal ile iyice ezin. İçerisine bir çorba kaşığı soya yağı ve aynı oranda üzüm çekirdeği yağı katıp iyice karıştırın. Oluşan karışımı saç diplerimize iyice yedirerek sürdükten sonra yine streç film ile üzerine ılık havluyu sarıp bir saat kadar bekletin. Bekleme işleminin ardından saçlarınızı yıkayıp durulayabilirsiniz. Bu yöntem haftada bir kez uygulanabilir.

Yöntem3: Saçlarımızı doğal yollarla uzatmak için değineceğimiz son yöntem badem yağı maskesi. Öncelikle: 10 Gram Entele Otu, 1 Şişe Badem Yağı, 1 Şişe Bepanthene ve 1 Adet Saç Bonesi malzemelerini temin ediyoruz.

Malzemeleri temin ettikten sonra saçlarımızı yıkayarak temizliyoruz. Kahve cezvesinin 4/3ünü suyla doldurup içerisine 10 gr entele otunu ilave edip kaynatıyoruz. Kaynama işleminden sonra süzerek ılımaya bırakıyoruz. Sonrasında ılıyan suyun içerisine badem yağımızı ve Bepanthene’yi aktarıp karıştırıyoruz, ardından saç diplerimize masaj yaparcasına sürüyoruz. Bu işlemden sonra boneyi takıp 20 dakika boyunca fön makinesi ile kurutuyoruz. Ardından 10 dakika daha bekletip saçlarımızı tekrar yıkıyoruz.