Burun Estetiği Zararlı mı?

burun estetiği zararlı mı

Rhinoplasty olarak da bilinen bu yöntemin en eski bilinen örnekleri milattan önce 800 yılının Antik Mısır’ında görülmektedir ve insanların yüz yüze iletişimde en öne çıkan parçası olan burnu tarih boyunca o kadar dikkate alınmıştır ki Orta Çağ Avrupası’nda dahi insanlar burunlarının daha iyi görünmesi için protezler üretmiştir ve kozmetik makyajlar malzemeleri geliştirmişlerdir.

Burun estetiği 18 yaşını tamamlamış bireylere uygulanabilir ve sonuçları kalıcıdır. 18 yaşının altındaki bireylerde ise zorunluluk hallerinde ailesinin onayı ile uygulanabilir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

burun estetiği

Burun estetiği hem kozmetik anlamda görünümü güzelleştirmek için hem de solunum fonksiyonlarını iyileştirmek için uygulanabilir, kozmetik anlamda uygulanabilen estetik operasyonlar burnun duruşu üzerine olabileceği gibi küçültülmesi için de uygulanabilir.

Bunlar dışında nefes kanalının sağlıklı bir solunum yapmak üzere düzeltilmesi gereken durumlarda da görsel ve işlevsel anlamlarda iyileştirmeler sağlaması açısından burun estetiği uygulanmaktadır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun ameliyatı öncesinde kişinin daha rahat ameliyat geçirmesi için öncelikle genel anestezi uygulanır. Sonrasında ameliyata geçilir, ameliyat sırasında herhangibi bir aksilik olmaz yaklaşık olarak iki saat içerisinde ameliyat tamamlanır. Burun ameliyatında kullanılan teknikler açık ve kapalı olarak ronoplasti tekniği kullanılır. Genel olarak baktığımızda hemen hemen her doktor açık yaklaşımlı rioplasti tekniğini kullanmaktadır.

burun estetiği nasıl yapılır

Açık yaklaşımlı rioplasti tekniğinde burnun uç bölgesi ile iç kısmından kesiler açılır. Daha sonra burnun uç kısmına bulunan kıkırdaklar düzeltilerek hastanın istemiş olduğu görünüm oluşturulur.

Burun Estetiği Zararlı Mı?

Burun estetiğinin diğer bir çok cerrahi operasyon kadar zararı olmadığını söyleyebiliriz. Burun estetiğinin zararlı olup, olmadığına dair internette bir çok bilgi bulunmaktadır. Fakat burada bilirkadin.com olarak size önerimiz uzman bir doktora danışarak daha doğru bilgilere ulaşmanızdır.