Doğal Yollarla Koltuk Altı Beyazlatma

Doğal Yollarla Koltuk Altı Beyazlatma

Bu yazımızda kadınlar için oldukça sorun olan koltuk altında meydana gelen renk değişikliğinden bahsedeceğiz. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte koltuk altı beyazlatma tedavisi daha da önem kazanmaktadır. Bilirkadin.com olarak bu sorunu yaşayan kadınlar tamamen doğal olan faydalı yöntemleri derledik. İşte koltuk altı beyazlatma için doğal tedavi yöntemleri :

Karbonat ve Limon İle Koltuk Altı Beyazlatma

Yarım limon suyu ve 1 tatlı kaşığı karbonatı kaseye koyarak macun kıvamı alasıya kadar karıştırın, arından koltuk altınıza sürün ve 15 dakika bekletin. Bu süre sonunda koltuk altına sürdüğümüz karşımın kuruduğunu farkedeceksiniz, ardından ılık su ile durulayın. Bu karışımı haftada 4 gün uygularsanız eğer 2-3 ton renk açılması olduğunu göreceksiniz.

Patates İle Koltuk Altı Beyazlatma

Patatesle koltuk altı beyazlatma için patatesi dilim şeklinde kesin ve koltuk altınızda 15-20 dakika bekletin. Bekleme sonrasında koltuk altınızı ılık su ile durulayın.

Pirinç Unuyla Koltuk Altı Beyazlatma

Bu yöntemin uygulanışı da tıpkı karbonat yöntemi kadar oldukça kolaydır. Bunun için gerekli olan malzemeler : 1 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi. Tüm bu malzemeleri bir kase içerisine koyun ve ardından karıştırın. Daha sonra bu karışımı koltuk altınıza sürün ve 15-20 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresinden sonra ılık su ile durulayın. Bu yöntemi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.