Balık Yağı Kapsülü Faydalı Mı?

Balık Yağı Kapsülü Faydalı Mı

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için sağlıklı yaşam adına balık yağının öneminden bahsedeceğiz. Öncelikle şunu söylememiz gerekir ki eğer sizde balık yağı kapsülü kullanmak istiyorsanız kesinlikle bunu eczane gibi güvenilir yerlerden temin etmeniz gerekmektedir. Zira piyasada bir çok ürünün sahtesinin bulunduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu önemli hatırlatmanın ardından balık yağı kapsülünün faydaları kısımlarına geçmeden önce dilerseniz balık yağı ile ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşalım.

Balık yağı bilindiği üzere Omega-3 yağ asitlerinden EPA VE DHA’nın vücut sağlığına katkısı oldukça fazladır. EPA genellikle kalp sağılığı ile ilgili bizlere yardımcı olurken, DHA ise göz ve beyin sağlımız için bizlere fayda sağlamaktadır. Bu önemli bilginin ardından dilerseniz balık yağı kapsülü avantajları ve dezavantajları kısımlarına geçelim.

Balık Yağı Kapsülü Faydaları

  • Bazı insanlar balığı kokusundan dolayı sevmemektedir. Bu da onları Omega-3 gibi son derece öneli olan bir besin kaynağından maruz koymaktadır. Balık sevmeyenler rahatlıkla balık yağı kapsülünü kullanabilir ve böylece Omega-3 besin kaynağından maruz kalmamış olurlar.
  • Balık yağının cildi güzelleştirme etkisi bulunmaktadır.
  • Kemiklerimiz için faydalıdırlar.
  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi göz, beyin ve kalp sağlımız için önemlidir.
  • Balık yağı kapsülü aynı zamanda depresyon, anksiyete bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, kolesterol, Alzheimer, AIDS, sarı nokta hastalığı ve ülser, bağırsak sendromu, kanser, diyabet, iltihaplanma, eklem iltihabı gibi sorunlara karşı da bizlere yardımcı olmaktadır.

Not: Eğer herhangibi bir rahatsızlığınız bulunuyorsa kesinlikle doktorunuza danışmadan kullanmayınız.