Detoks Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

detoks nedir çeşitleri nelerdir

Birçoğumuzun bilmediği konulardan biri olan Detoks hakkında bugün sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Dilerseniz ilk sorumuz olan detoks nedir ile başlayalım. yanlış beslenme, yaşam tarzı, hava, su ve çevresel faktörlerden kaynaklı olarak zararlı toksinlerle dolan vücudumuzu bu zararlı toksinlerden arındırmak için yapmış olduğumuz çalışmanın genel adıdır. Bu bilginin ardından şimdi ise detoks çeşitlerine göz atalım :

Sindirim Hızlandırıcı ve Kilo Verdirici Detoks

Kilolarınızdan sıkıldınız mı? Bu önerimiz tam size göre. Kilo vermek için öncelikle metabolizmanızı hızlandırmamız gerek, bunun için bu detoks türünü uygulamanızı tavsiye ederiz. Peki sindirim hızlandırıcı ve kilo verdirici detoks nasıl uygulanır? Aslında kilo verdirici detoks uygulaması oldukça basit oluşturacağımız karşımda salatalık, maydanoz, kırmızıbiber, havuç, ıspanak ve marul kullanabilir eğer biraz da tatlı olmasını istiyorsanız portakal ya da armut ekleyebilirsiniz.

Enerji Veren Detoks

Diğer bir detoks çeşidi ise enerji veren detoksdur. Güne yorgun başlıyorsanız eğer şimdi söyleyeceğimiz uygulamayı kesinlikle denemelisiniz. Güne enerjik başlamak için havuç, greyfurt, zerdeçal ve zencefil kullanarak kullanacağınız tam bir c vitamini deposu olan bu detoks suyu ile önceki günlere nazaran güne çok daha enerjik başlayabilirsiniz.

Cildi Arındıran Detoks

Cildimiz her gün bir çok rahatsız edici durumlar karşı karşıya kalıyor. Ortamda bulunana tozlar, yapmış olduğumuz makyajlar, pis hava gibi durumlar cildimize farkında olmasak da zarar vermekte. Şimdi söyleyeceğimiz formül ile cildimizi olumsuz koşullar sonucunda oluşabilecek lekelere karşı korumamızda bizler yardımcı olacaktır. Cilt güzelleştiren detoks için bizlere sebze salatalık, armut ve kakule yeterli olacaktır.