Diş İpi Nedir, Nasıl Kullanılır?

diş eti ipi nedir, nasıl kullanılır

Diş ipi, ağız sağlığımız için çok önemli bir buluştur. Genellikle insanlar kullanmayı çok sevmese de diş fırçasının ulaşamadığı yerlerin temizliği için oldukça önemlidir. Dış fırçasının ulaşamadığı yerlerdeki atıkları temizler ve ağız sağlığına destek olur. Dişleri beyazlatmasa da ağız kokusu ve ağız sağlığı açısından önemlidir.

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

diş ipi nasıl kullanılır

Diş ipi kullanımı oldukça kolaydır. Diş ipini kullanırken öncelikle ipin bir kısmını parmağınıza dolayın. Bu işlemi yaptıktan sonra diş ipinin ucunda hafif sert bir plastik olduğunu göreceksiniz. O sert nokta, dişlerin arasına diş ipini daha rahat sokmak için koyulmuştur. Diş ipini tek tek ulaşabildiğiniz bütün dişlere uygulayın. Uygulama sırasında ileri geri elinizi hareket ettirerek diş ipini daha efektif olarak kullanabilirsiniz.

Diş İpini Kimler Kullanmalıdır?

Diş ipi, herkes kullanabilir. Özellikle kaplaması olan kişiler diş ipi kullanmazsa, altta mevcut olan dişler çürüyebilir. Bu durum diş kaybına kadar gidebilir. İmplant yaptırmış kişilerin kullanması da çok önemlidir. Ayrıca diş ile ilgili kaplama, implant gibi operasyon geçirenlerin diş ipi kullanımı için doktorlarından daha detaylı bilgi almalarını öneriyoruz.