Evde Göbek Eritme Yöntemleri

evde göbek eritme yöntemleri


Bir kadının ayna karşısında ilk baktığı yer göbeği olsa gerek. Fazla kilolarınızdan ve göbek bölgenizdeki yağlanma elbette kalıcı değil. Uygulamanız gereken bazı ipuçları sizleri bu yaz plajların göz bebeği haline getirecek. Yaz aylarına uzun bir zaman varken gelin hep birlikte fit olmanın yollarına göz atalım.

“Yağ yakma ve zayıflama hapları gibi uygulamalardan kaçınmanız gerektiğini hatırlatıp, sizler için hazırlamış olduğumuz evde göbek eritme yöntemleri listesinin oldukça doğal ve bitkisel yöntemlerden hazırlandığını bilmenizi isteriz. “

Basit Egzersizlerle Evde Göbek Eritme Yöntemleri

Hepimiz her ne kadar “Spor yapsam iyi olacak…” desek de iş başa düştüğünde spor eylemine pekte sıcak bakmıyoruz. Oysaki spor vücudumuz için hangi yaşta olursak olalım fiziki ve psikolojik açıdan önem verilmesi gereken bir aktivitedir. Vücudunuzda salgılanan mutlu kimyasalları arttırmanın da sağlıklı bir yöntemi ayrıca.  Eğer yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız sizlere basitçe uygulayabileceğiniz birkaç yöntem önerelim.

1) Bol bol yürüyüş yapın

Metabolizma hızınızı artırmada oldukça etkili olan yürüyüş yapmak; yağlarınızı eritirken birçok hastalığa karşı vücudunuzun direncini artıracak.

2) Her gün en az yarım saat bisiklet turuna çıkın

Bisiklet sürme esnasında kaslarınızın birçoğunu kullanırsınız. Kalori ve yağ yakımın da yardımcı olacak bu yöntem aynı zamanda zinde kalmanızı sağlayacak. Ayrıca stresinizi azaltarak mutlu bir yaşam sürmenize yardımcı olacaktır.

3) Oturduğunuz bölgeye yakın spor parkurlarına gidin

Spor salonlarına bütçe ayıramayanlar için ideal bir yöntem olan spor parkurları, birçok spor aletini ücretsiz olarak kullanmanızı sağlamaktadır. Hiçbir ücret ödemeden sabah egzersizi yapabilmenin tadını çıkarın!

4) Her gün düzenli olarak mekik çekin

Özellikle karın kaslarınızı çalıştıran mekik hareketi göbek bölgesindeki yağlarınızı yakmanın adeta anahtarı. Yağlarını yakarken vücutlarına şekil vermek isteyen kadınların günde en az 30 adet mekik çekmesi gerekmektedir. Evde göbek eritme yöntemleri içerisinde en sık tavsiye edilen yöntem mekik yöntemidir.

Yağ yakımını hızlandırmak için nasıl beslenmeliyim?

Tavsiye edeceğimiz yöntemlerin etkilerini çabuk göstermeleri için aşırı yağlı ve şekerli besinleri hayatınızdan çıkarmalısınız.

Limonlu Su

Karaciğerde biriken toksinleri atarak daha sağlıklı çalışmasına neden olur. Bu sebeple metabolizmanız olması gereken hıza ulaşarak göbek çevresindeki yağlanmayı minimize eder. Bir adet limonu bir bardak ılık suya sıkarak her sabah aç karnına içebilirsiniz.

Zencefil Çayı

Vücut ısısını artırarak yağ yakımını kolaylaştıran doğal mucize. Stres ve hormon kaynaklı olarak göbeğinizde yağlanma oluşuyorsa doğal olarak zencefilden yararlanabilirsiniz.
Zencefil çayını İki veya üç parça zencefil, bir adet limon, bir yemek kaşığı kadar bal ve dört bardak su ile pratik olarak demleyebilirsiniz.

Sarımsak

Evde göbek eritme yöntemleri arasında en az bilinen ve uygulanan bu yöntem göbeğinizdeki yağlara adeta savaş açacak. Diyetisyenlerin özellikle önerdiği sarımsak yağ yakımı için önemli bir katkı maddesi. Ayrıca göbek çevresindeki yağlanmayı da önlemekte olan sarımsak için ufak bir tarifi sizlerle paylaşalım.

1 adet limonun suyunu bir bardağa sıkıyoruz. Ardından 3 diş sarımsağı ezerek yiyoruz ve hazırladığımız limon suyunu içiyoruz. Uygulaması gayet basit olan yağ yakma yöntemini aç karnına yapmanız daha faydalı olacaktır.

Bu saydığımız yöntemler gibi yağ yakmanızı destekleyen birçok sebze, baharat kürleri mevcut.

Acı biber (turşu ya da taze) , badem, kereviz, karpuz, domates, fasulye, avokado, salatalık, elma gibi besinleri günlük beslenmenizin yanına dahil edebilirseniz daha hızlı yağ yakabilirsiniz.