Güne Zinde Başlamak

güne zinde başlamak

Hepimizin istediğidir hiç kuşku yok ki her zaman zinde bir şekilde güne başlamak. Peki bu istediğimizi yerine getirmek için neler yapıyoruz? Bir çoğumuz kafamızda acaba neler yapıyoruz diye canlandırmaya başladı bile. Bu yazımızda sizlere öyle tüyolar söyleyeceğiz ki gerçekten denediğinizde güne zinde başladığınızın farkında olacaksınız. İşte güne zinde başlamak için yapılması gerekenler :

Alarmı Ertelemeyin

Birçoğumuz sabahları uyanmak için alarm kurmakta. Kurmuş olduğumuz alarmı kesinlikle ertelemeyin, çünkü kurulan alarm saatinde kalkmayıp 5 dakka daha uyuyum öyle kalkarım diyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Alarm saatinde kalkmak güne zinde başlamak için ilk kuralımız.

Kalktığınızda Bir Bardak Su İçin

Su vücudumuzun olmazsa olmazlarından bunu hepimiz biliyoruz zaten. Peki uyuduğumuzda vücudumuzun su kaybettiğini biliyor muydunuz? Merak etmeyin şimdi öğrenmiş olduğunuz evet ilginç ama gerçek uyurken vücudumuz su kaybı yaşamakta ve buda bizi zinde olmak adına olumsuz etkilemekte. Sabahları kalktığınızda kesinlikle bir bardak su için.

Güneş Işığı

Bu madde ise özellikle yaz aylarında işe yaramakta. Yine tıpkı su gibi vücudumuz için önemli değerlerden bir diğeri ise güneş. Güneş ışınları vücudumuz için oldukça önemli. Yaz aylarında zinde olmak için kesinlikle perdeyi az da olsa içeriye güneş ışığı girecek şekilde açık bırakın. Güneş ışıkları beynimize sinyal göndermesi sonucunda melatonin ve adrenalin hormonlarının salgılanmasında artış oluyor buda bizim güne daha zinde başlamamıza yardımcı oluyor.

Duş Alın

Aslında olmazsa olmazlardan biri. Özellikle ılık suyla alınan duş sonrası daha zinde olduğunuzu kesinlikle hissedeceksiniz.

Kahvaltı

Vücudumuz uyuduğumuzda su kaybı yaşamasının yanı sıra açıkmaktadır aynı zamanda. Güne daha zinde başlamak için kesinlikle kahvaltı yapın. Eğer mümkünse sabahları yumurta, süt ve yüksek proteinli tahıllar gibi yiyecekler tüketirsek eğer vücudumuz daha çok direnç kazanacak ve buda zindeliğimizi arttıracak.