Havuç Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

havuç diyeti nedir, nasıl yapılır?

Havuç diyeti, kısa sürede etki eden faydalı bir diyet türüdür. Hatta ilk etkilerini yaklaşık 3 gün içerisinde vermektedir. İçerisinde A, E, D ve K gibi birçok vitamin barındıran havuç diyeti, yine içerisinde bulundurduğu bazı maddeler sayesinde toksinleri vücudunuzdan uzaklaştırmaktadır. Ayrıca vitamin ve minerallerin antioksidan etkisi sayesinde vücudunuzun direncini arttırmakta ve kansere karşı önlem olmaktadır.

Bu yazımızda, havuç diyeti hakkında bir araştırma yaptık ve sizler için yazımızda derledik. Peki, havuç diyeti nasıl yapılır?

Havuç Diyeti Nasıl Yapılır?

İlk olarak bu diyetin 3 gün veya 1 hafta uygulandığını belirtelim. Gereğinden fazla uygulanması halinde çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir veya kilo verme hızınız yavaşlayabilir. Lütfen bunların bilincinde olarak aşağıdaki listeyi inceleyin.

3 günlük veya 1 haftalık havuç diyeti şu şekildedir;

  • Kahvaltı: Bildiğiniz üzere kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Diyet sırasında öğünlerin bozulmayacağını zaten biliyorsunuzdur ancak biz yine de sizleri uyaralım. Kahvaltınızda, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir (tercihen az yağlı) ve 3 adet rende edilmiş havuç tüketin.
  • Öğlen Yemeği: Öğlen yemeğinde, 1 kaşık bal ve 4 adet havuç tüketin. Ayrıca bu öğünün yanında fazla abartmamak kaydıyla, 1 adet elma yenilebilir.
  • Akşam Yemeği: Akşam yemeği kısmı sizi biraz zorlayabilir. Akşam yemeğinde yalnızca 1 bardak havuç suyu tüketmeniz gerekmektedir. Eğer taze taze sıkılırsa, sizin için daha sağlıklı olacaktır.