Kaliteli Zeytin Yağı Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli Zeytin Yağı Nasıl Anlaşılır

Yemeklerimizin vazgeçilmezleri arasında yer alan zeytinyağının kaliteli olup olmadığını nasıl anlarız? Zeytin yağı bir çok kadın tarafından mutfağın yanı sıra cilt bakımında da kullanılan faydalı bir besindir. Burada öncelikle kullanmış olduğumuz bu zeytin yağının kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz aksi takdirde sağlığımıza faydadan daha çok zarar  verebilir. Peki kaliteli zeytin yağı nasıl anlaşılır ? İşte püf noktalar :

Antioksidan Kaynağı

Öncelikle antioksidanın ne olduğunu değinecek olursak vücudumuz için faydalı olan bu besin hücrelerimize zarar veren serbest radikallerle savaşmasının yanı sıra hastalıktan korunmak hem de yaşlanmayla gelen olumsuz etkileri geciktirmek konusunda bizlere yardımcı olmaktadır. Peki zeytin yağında antioksidan olup olmadığını nasıl anlarız. Eğer zeytin yağı boğazda yanma veya dilin yanlarında acılık hissi veriyorsa o zeytin yağında antioksidanın yüksek derece bulunduğuna işaret eder.

Zeytin Yağı Rengi

Bir çok kadın tarafından bilinen zeytin yağı koyu ise kalitelidir görüşü aslında gerçeği yansıtmamaktadır. Zeytin yağı rengi ile kalitesini anlamamız mümkün değildir bunun en büyük nedeni ise zeytin yağı yetiştiği alanlara göre farklı renklerde olabiliyor olmasıdır.

Zeytin Yağı Kilo Aldırır Mı

Zeytin yağının bir çok kesim tarafından kilo aldırdığına inanılmakta. Fakat uzmanlar tarafında yapılan araştırmalar neticesinde iyi ir zeytin yağının vücudumuz için sağlıklı olduğu görüşünde birleşmelerinin yanı sıra obeziteyi kontrol altına aldığına dair açıklamalarda bulunmuşlardır.

Zeytin Yağı İle Kızartma Yapılır Mı

Tıpkı yukarıda bahsettiğimiz gibi zeytin yağı rengi ve kilo aldırır konusunda da olduğu gibi yine bu konuda bir çok kadın yanlış bilmektedir. Bazı kesimlerce zeytin yağı ile kızartma yapılmaz öngörüsü kabul edilse de araştırmalarınızın sonucunda aslında durumun o şekilde olmadığı ve zeytin yağı ile rahatça kızartma yapılabileceğini söyleyebiliriz.