Karbonatlı Su Zayıflatır Mı?

karbonatlı su zayıflatır mı

Sağlıklı yaşamın formüllerinden bir tanesi tartışılmaksızın fazla kilolardan kurtulmak olacaktır. Gerek internetten gerekse de televizyon programlarından aldığımız birçok “zayıflama yöntemleri” başlığı altında bir takım bilgiler okuyoruz bu bilgiler bazen olumlu sonuç alıyor bazen de daha fazla kilo almamıza neden oluyor. Günümüzde artan fastfood kültürü ve hareketsizliğin sonucu olarak ciddi bir problem haline gelen aşırı kilolardan kurtulmaya makalemizi okuyarak bir adım daha yaklaştınız. Tebrikler!

Aşırı kilo sorununu çözmeniz için artık sıradanlaşmış yöntemlerden farklı sizlere Karbonatlı su  kullanımı önerebilirim. Bir çoğunuza bu yöntemin yabancı geldiğini biliyorum ama inanın çabanızla birlikte işe yarayacağını göreceksiniz. Yöntemin aklınıza yatması için birkaç bilimsel veriden yararlanalım.

Neden Karbonatlı Su?

Vücudumuzun sağlıklı olması için her zaman bir dengede olması gerekmektedir. Karbonat bilimsel veriler göz önüne alındığında alkali bir madde olarak karşımıza çıkmaktadır. Alkali ve asit dengesi düzenli olması gereken vücudumuz da tükettiğimiz besinlerden dolayı bu denge bozulmaktadır. Bu da bizlerin vücudunda toksin birikmesine sebep olmaktadır. Sonuç olarak karbonatlı su kimyasal yapısı gereğiyle vücudumuzdan bu asit ve toksinleri atarak zayıflamamız da oldukça iyi bir etken olmaktadır.

Karbonatlı Suyu Nasıl Kullanırım?

Karbonatlı su kürünün yapımı oldukça basittir. 1,5 litre su içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat atıyoruz. Daha sonra karbonat su içerisinde eriyene kadar karıştırıyoruz. Nasıl ve ne zaman kullanacağımızla ilgili olarak sizlere şunları söyleyebilirim.
1) Günde en az 3,5-4 litre tüketilmelidir.
2) Yemek yemeden yarım saat öncesine kadar karbonatlı su içebilirsiniz. Ancak yemek yerken su içmemeniz gereklidir. Yemeğinizi yedikten yaklaşık 45dk.-1 saat sonra karbonatlı suyunuzu içebilirsiniz.
3) Sabah uyandığınızda kahvaltı yapmadan önce en az yarım litre karbonatlı su içmelisiniz ve yarım saat sonra kahvaltıya başlamalısınız.

Yöntemi bu şekilde uygulamanın kilo vermenizde önemli rol oynayacağını düşünmekteyim. Fakat her şeyden önce uzman bir diyetisyenle görüşmenizin doğru olacağı kanısındayım. Bu makaleyi yazarken uzmanların görüşlerinden, uzun araştırmalardan yararlandığımı bilmenizi isterim. Kilo vermek için uzun diyet listeleri arayışı içerisinde olduğunuzu biliyorum. Belki de sizin için doğru olan formül karbonatlı su olacaktır.

Umarım sizlerde “karbonatlı su ile kilo verdim” diyenlerden olursunuz.