Kötü Beslenmeye Dikkat!

Kötü Beslenmeye Dikkat

Beslenme sağlığımız açısından son derece önemli. Aman bişey olmaz diyerek sağlıksız beslenmeyin. Eğer kötü beslenmek yerine sağlıklı bir şekilde beslenirsek vücut direncimizi arttırmamız ile birlikte zamanda bir çok hastalığa karşıda kendimizi korumuş oluruz. Sağlıksız beslenme sonucunda oluşan durumlar bazı firmalar tarafından rapor olarak sunulmakta. Bu yazımızda sizlere Kürsel Beslenme Raporundan bahsedeceğiz. İşte  o rapordaki detaylar :

Küresel Beslenme Raporu

Rapor sonucunda ortaya çıkanlar aslında pek de şaşırtıcı değil. Raporun en dikkat edilmesi gereken tarafı ise maalesef her 5 kişiden birinin kötü yada yetersiz beslenme sonucunda hayatını kaybettiği.

Raporda 194 ülke baz alınarak hazırlandığı ve her yıl küresel ölçekteki maliyetinin 3,5 trilyon doları bulduğunu bu maliyetin ABD de ise yıllık yaklaşık 500 milyar dolar olduğu söylendi.

Araştırmayı yürüten Johns Hopkins Üniversitesinden Jessica Fanzo aynı zamanda hazırlanan raporda yiyeceklere sınır getirilmesinin yanı sıra okullarda sağlıksız ürünlerin satılmaması gerektiğini ve bununla birlikte konuşmasında kötü beslenmek sigara ve hava kirliliğinden daha çok tehlikeli olduğunu söyledi.