Ozon Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

Ozon yağı nedir, ne işe yarar?

Ozon tabakası hakkında az çok herkesin bir fikri vardır. Dünyamız için oldukça önemli olan ve zararlı güneş ışınlarından dünyamızı koruyan bir tabakadır. Hatta gökyüzünün maviliğinin oluşmasını bu gaz tabakası sağlamaktadır. Şimdi ozon tabakasından bahsederken aklınızda bu gazın nasıl yağ olarak satıldığı hakkında sorular oluşmaya başlamıştır. Öncelikle ozon tabakasında bulunan gazın hapsedilmesinin ve satılmasının imkânsız olduğunu söyleyelim. Yani ozon gazını bir kaba yâda şişeye doldurmamız ve satın almamız söz konusu değil. Peki, Ozon yağı nasıl yapılır?

Ozon Yağı Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Ozon gazını vücudumuza almanın en kolay yolu bol ağaçlık bir yerde yürüyüş yapmak ya da orada yaşamaktır. Bunun dışında ozon yağı gibi bir alternatif vardır. Zeytinyağı ve buğday yağının karışımı ile ozon yağı elde edilmektedir. Ozon yağının oluşmasında en büyük etken zeytinyağının varlığıdır. Ozon yağının faydaları saymakla bitmemektedir. Biz sizler için önemli olanları bu yazımızda derledik.

  • Ozon yağı genellikle ciltte oluşan yara ve bozukluklara iyi gelmektedir. Özellikle ciltte oluşan sivilce ve akne tedavisinde çok tercih edilen bir yöntemdir. Cildin pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.
  • Diş eti rahatsızlıklarına ve diş etinde oluşan uçuklara oldukça iyi gelmektedir. Ayrıca ağız bakımı için de tavsiye edilmektedir.
  • Sedef ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Özellikle ağır spor yapan kişilerde kas yırtılması durumu meydana gelebilmektedir. Kas yırtılması durumunda tedavide kullanılabilecek alternatif yöntemlerdendir.
  • Boyun tutulması, bel tutulması gibi rahatsızlıklarda da tercih edilebilir.
  • Kepeğe karşı oldukça etkili bir yöntemdir. Saç derisine güzel bir şekilde uygulandığında oldukça olumlu sonuçlar vermekte ve kepek oluşumunu engellemektedir.
  • Ozon yağı kullanılarak yapılan masajlar daha olumlu sonuçlar vermektedir. Özellikle masaj yapılan bölgedeki ağrıları alması ve masaj yapılan bölgeyi rahatlatmasıyla bilinmektedir.