Pick Hastalığı Nedir?

pick hastalığı nedir

Birçok kişinin ismini ilk kez duyduğu pick hastalığı nedir sorusuna kısaca değinecek olursak, insan beyninin ön kısmının hasar görmesiyle meydana gelen bir rahatsızlık olduğunu ve genellikle Alzheimer gibi sık görülen hastalıkla karıştırıldığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Genellikle 40-65 yaşları arasında görülen bir rahatsızlık olan Pick hastalığı, kadınlarda ve erkeklerde aynı sıklıkta görülmektedir. Peki, pick hastalığı belirtileri  ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Pick Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Pick hastalığının temel belirtisi kişilik bozukluğudur. Hastalığın seyrinde hasta iyice dış dünyadan kopar ve içine kapanık bir vaziyet alır. Yoğun bir şekilde dikkat eksikliği yaşar ve ani donmalar hisseder. Bununla birlikte bazı durumlarda karar vermekte bile zorlanır. Genellikle hasta ilerleyen dönemlerde tembelleşir ve düzeni bozulur.

Fazlasıyla yemek yedikleri gözlenen Pick hastaları, ani duygu karmaşaları yaşayabilir. Çok hüzünlü olduğu bir sırada kahkaha atabilir ya da gülerken biranda ağlamaya başlayabilir. Ayrıca söz dağarcığında yaşanacak kayıplardan dolayı konuşmakta güçlük çekebilir. Peki, pick hastalığı tedavisi nedir?

Pick Hastalığının Tedavisi Nedir?

Pick hastalığı, Alzheimer hastalığına benzediğinden dolayı bir çok kişi tarafından karıştırılmaktadır. Hastalığa yakalanan kişinin uzman doktora götürülmesi ve gerekli teşhislerin yaptırılması gerekmektedir. Fakat bu hastalıkla ilgili maalesef günümüzde kesin kanıtlanmış bir tedavi yöntemi olmadığını da belirtmek isteriz.