Sarımsak Çayının Faydaları

sarımsak çayının faydaları

Bilindiği üzere sarımsağın bir çok faydası bulunmakta. Vücudumuz için oldukça sağlıklı olan sarımsağın kokusu yüzünden maalesef bir çok kişi tüketmekte tereddüt ediyor, ama gerçek manada faydalarını bilmiş olsak eğer her zaman olmasa da genellikle sarımsak tüketmeye çalışırız. Bugün sizlere sarımsak çayından ve faydalarından bahsedeceğim. Dilerseniz  hiç vakit kaybetmeden sarımsak çayının faydaları ve hazırlanışına geçelim :

Sarımsak Çayı Faydaları

Eğer kilo sorunu yaşıyorsanız ve sürekli olarak kilolarınızdan şikayet ediyorsanız kesinlikle bu çayı denemelisiniz. Düzenli olarak tükettiğiniz zaman kilonuzun yavaş yavaş azaldığını fark edeceksiniz. Sarımsak çayı kilo vermenin yanı sıra bir çok hastalığa karşıda etkili olmakta. Sarımsak çayı aynı zamanda yüksek tansiyon sorununa karşı iyi gelmesi, alerji sorununa iyi gelmesi, mideyi zararlı parazitlere karşı temizlemesi, kış aylarında gribe karşı etkili olması ve vücut direncimizi arttırması gibi daha bir çok faydası bulunmaktadır.

Sarımsak Çayının Hazırlanışı

Sarımsak çayının hazırlanışı oldukça basit yapmamız gereken suya sarımsak atıp kaynatmak. Ölçek olarak ise her bir çay bardağına 1-2 diş sarımsak gelecek şekilde ayarlabilirsiniz. Daha sonra içmek için hazır olan sarımsak çayımıza dilerseniz tatlandırması için bir çay kaşığı bal katabilirsiniz. Aynı zamanda bal katmak istemiyorsanız biraz limon sıkabilirsiniz.

Afiyet Olsun…