Yüz İnceltme Nasıl Olur?

Ülkemizde yaşayan insanların büyük bir bölümünde yuvarlak yüz problemi vardır. Bunun en büyük sebebi, yanlış ve düzensiz beslenme alışkanlıkları sonucunda alınan fazla kilolardır. Siz ne kadar uğraşsanız da hatta kilo da verseniz, yüzünüzdeki kilolar maalesef gitmeyebilir. Bunun temelinde, bölgesel olarak verdiğiniz yağlar vardır. Siz bir spor salonuna gidip spor yaptığınızda, genellikle karın bölgenizi veya ayaklarınızı çalıştırırsınız. Ancak yüz bölgesini çalıştıracak bir alet ya da egzersiz maalesef yoktur. Bu sebepten dolayı da bölgesel olarak yağlarınızdan kurtulursunuz.

Bizde sizler için bu yazımızda yüz inceltme konusunda bir araştırma yaptık. Peki, yüzdeki kiloyu verme nasıl olur?

Yüz İnceltme Nasıl Yapılır?

Yüzdeki kiloyu verme aslında sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Hayatınızda yapacağınız bazı temel değişikliklerle, yakın zamanda ince bir yüze sahip olmanız mümkündür. Sizler için bu temel değişiklikleri aşağıda listeledik.

  • Öncelikle en temel maddeden başlamak istiyorum. Eğer yüzünüzdeki kilolardan kurtulmak istiyorsanız, kesinlikle yemek alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Özellikle yediğiniz yemeklerin kalorisini tutmalı ve gün geçtikçe bunu azaltmalısınız.
  • Eğer ilk maddemizde bahsettiğimiz beslenme alışkanlıklarını değiştirebilirseniz, doğal olarak zaten kilo vermiş olacaksınız. Bu süreçte de size tavsiyemiz, yüksek lif barındıran yiyecekler tüketmenizdir.
  • Her derde deva olan su, tabiki yüz inceltme konusunda da faydalıdır. Bu süreçte bol bol su için hatta bunu alışkanlık haline getirmeye çalışın çünkü cilt için en faydalı besinlerin başında su gelmektedir.
  • Yüzünüzü inceltmek için tam anlamıyla egzersizler olmasa da, basit vücut hareketleriyle o bölgeyi aktif tutmanız mümkündür. Bu anlamda, ağzınızı 10 defa açıp kapatın, yüzünüzü 10 defa gerdirip bırakın ve dilinizi dışarı çıkartıp herhangi bir yöne yaklaşık 30 saniye hareket ettirin.